Īru mīkstspalvainais kviešu krāsas terjers

Izcelsmes valsts: Īrija, 18.gs.

Ausgtums skaustā: 46-48cm, svars - 16-20kg.

Lai gan īru mīkstspalnainie kviešu krāsas terjeri skaitās viena no senākajām īru terjeru šķirnēm, tomēr precizu, dokumentētu ziņu to pirmsākumiem nav. Šos terjerus fermeri plaši izmantoja kā fermu sargus, tā arī palīgus medībās - zaķu, āpšu un tml.mazo dzīvnieku medībās, t.sk.žurku iznīcināšanai fermās. Tajos laikos fermeri augstu vērtēja un selekcijas rezultātā atlasīja suņus ar lielisku veselību, pašus drosmīgākos medniekus un pašaizliedzīgākos un niknāko sargus.

Tikai 20.gs. 30-tajos gados tika pievērsta uzmanība šiem terjeriem kā atsevišķai šķirnei.

Īru mīkstspalvainais kviešu krāsas terjers ir tipisks vidēja auguma terjers ar stipru,labi attīstītu muskulatūru un stipru kaulu uzbūvi. Eksterjers ir ļoti funkcionāls, kas palīdz sunim būt ļoti izturīgam, aktīvam,ar lieliskām darba spējām.

Mūsdienu īru mīkstspalvainais kviešu krāsas terjers vairs nedzīvo fermās, ārtelpās, voljēros. Tas dzīvo kopā ar saimnieku, līdz ar to tā raksturs formējas jau savādāk. Tomēr nepieciešamības gadījumā terjers var pašaizliedzīgi aizsargāt savu saimnieku! Agresijas pret citiem suņiem vai cilvēkiem bez iemesla nevajadzētu būt!

Jāpiebilst vien tas, ka kucēna apmācības procesu vajadzētu uzsākt pēc iespējas agrāk un saimniekam ir jāiegulda liels darbs, lai izaudzinātu paklausīgu, socializētu suni.

 

 

 

Šķirnes raksturīpašības pēc 5 baļļu skalas

Aktivitāte Mājās 3.0 Ārā 4.0
Paklausība Apmācībā 3.4 Ar svešiem 3.2
Dominēšana Ģimenē 2.0 Starp suņiem 2.8
Savas teritorijas aizsardzība No cilvēkiem 2.5 No suņiem 2.8
Komunikācija Ģimenē 4.8 Ar svešiem 4.2 Ar suņiem 4.3
Koncentrēšanās Ģimenē 1.7 Svešo klātbūtnē 1.9 Suņu klātbūtnē 1.8
Agresivitāte Ģimenē 1.3 Pret svešiem 1.7 Pret suņiem 2.2 Pret kaķiem 2.4
Uzvedība ģimenē Spēja nomierināties 3.7 Glāstu pieprasīšana 3.7 Uzbudināmība 4.4 Rotaļīgums 4.3 Pārmērīga riešana 2.2 Uzvedības problēmas 2.1
Dienesta izmantošana Sargs 3.8 Miesassargs 1.7
Pacietības mērs ar bērniem Līdz 4 gadiem 3.5 Vecāki par 4 gadiem 3.8

©Джульетта Мей, "Все о самых популярных породах собак"